Jezelf graag zien betekent ook genieten van je eigen gezelschap. Ik stuur mijn straffe madammen regelmatig op date met zichzelf & uiteraard doe ik dat zelf ook.
Niets is zo zalig als genieten van tijd met jezelf. Ik ga regelmatig alleen naar een theatervoorstelling, concert, museum of lezing. Met de fiets trek ik regelmatig naar een kinderboerderij. Je vindt me zeker ook al eens op een terrasje of een restaurant. Uiteraard betekent een date met jezelf ook genieten van een wandeling met een leuke podcast in je oren of gewoon genietend van de stilte.
Er is eigenlijk helemaal niks vreemds aan, maar ik begrijp dat je de eerste keren mogelijks door wat weerstand moet. Dat was bij mij ook zo.
Daarom geef ik je graag 35 ideeën om op date te gaan met jezelf. Zo kan jij je zelfliefde weer wat opkrikken. Je kan het zien als een vorm van zelfzorg, maar tijd doorbrengen met jezelf is zoveel meer dan dat.
Het geeft je een zalige energieboost en je zal leren dat je anderen niet nodig hebt om het leven te leven dat jij wil. Het zal je helpen om met meer zelfvertrouwen stappen te zetten omdat je de bevestiging en goedkeuring van anderen niet meer zo hard nodig hebt.
1. Maak een wandeling in een nabijgelegen park en glimlach naar de mensen die je tegenkomt.
2. Schrijf je in voor een workshop buiten je comfortzone
3. Bezoek een museum. Tip: schaf jezelf een museumpas aan!
4. Ga eens mediteren of yoga doen in openlucht. Tijdens de zomer zijn er veel initiatieven in verschillende parken.
5. Geniet op een terrasje van een heerlijke drankje en van het mensen kijken.
6. Hou de events in je stad/gemeente in het oog en ga eens op uitstap. Try something new, you might like it.
7. Neem de tijd voor een uitgebreid Spa moment. Denk aan een ontspannend bad of douche, een zalig masker voor je gezicht, handen, voeten en en haren, zet een zalige ontspannende playlist op.
8. Ga naar de cinema en kies een film die jij echt heel graag wil zien
9. Doe een terrasje op een inspirerende plek en reflecteer over je gedachten en gevoelens. Schrijf eventueel in je journal, een mooie vraag om rond te schrijven is “wat heb ik nu nodig?”
10. Ga naar de markt en ontdek nieuwe smaken met gratis proeverijen.
11. Move your body. Maak een playlist op Spotify en dance like nobody is watching.
12. Doe een workout via YouTube.
13. Trakteer jezelf op een ticket voor een theatervoorstelling of concert
14. Maak een lijst van dingen waar je dankbaar voor bent.
15. Schrijf je in voor een rondleiding tijdens Open bedrijven of Open monumentendag
16. Bezoek een botanische tuin en bewonder de planten en bloemen.
17. Ga naar een lezing of workshop over een onderwerp dat je interesseert.
18. Meld je aan voor een gratis proefles van een sport die je altijd al hebt willen proberen.
19. Ga langs een lokaal asiel en ga eens wandelen met de honden of help met andere taken
20. Bezoek een kunstgalerij en laat je creativiteit prikkelen.
21. Geniet van een dagje wellness in een sauna complex
22. Doe een DIY-project met materialen die je al hebt liggen
23. Schrijf je in voor een gratis webinar of workshop rond persoonlijke ontwikkeling. Misschien is mijn Zelfliefde boost van 17 tem 23 februari wel iets voor jou. Meer info volgt snel!
24. Ga naar een gratis filmvertoning in de buurt. In de zomer kan je er daar meerdere van vinden
25. Fiets naar een kinderboerderij in de buurt en laat je innerlijke kind meegenieten
26. Ga naar een plaatselijk kunst- of ambachtenfestival
27. Maak een vision board voor de rest van dit jaar
28. Doe mee met een gratis stadswandeling of rondleiding in een museum
29. Ga naar een lokale speeltuin en laat je innerlijke kind los
30. Ga naar een lokale kunstgalerie en bekijk de tentoonstellingen
31. Geniet van een avondje alleen op restaurant
32. Verken een nieuw deel van de stad met het openbaar vervoer
33. Ga naar een wijnproeverij (of een theeproeverij of een bierproeverij…)
34. Bezoek een nabijgelegen natuurgebied en maak een wandeling langs de paden
35. Ga op daguitstap met jezelf naar een stad in België die je nog nooit verkende
Ik ben heel benieuwd van welke dates met jezelf jij de komende weken gaat genieten!
Comments